This is Lite Plone Theme
Jesteś w: Start / Aktualności

Aktualności

Nowości w serwisie

Ogłoszenie wyników IV edycji ogólnopolskiego konkursu energetycznego Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa

„To co jest mało prawdopodobne zdarzy się na pewno” to myśl, która towarzyszy tegorocznym zmaganiom konkursowym. Głównym celem konkursu było zachęcenie młodzieży do racjonalnego zarządzania energią. Chcieliśmy również rozbudzić pasje poznawcze młodzieży, zwiększyć ich zainteresowanie naukami technicznymi oraz wzbogacić wiedzę.

Ogłoszenie wyników IV edycji ogólnopolskiego konkursu energetycznego Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa - Czytaj dalej...

Zapraszamy na warsztaty Ekologiczne zabawki

11 kwietnia w Muzeum Miasta Jaworzna odbędą się szóste warsztaty ekologiczne dla najmłodszych Jaworznian w ramach projektu Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości! Tym razem przebiegać będą pod szczególnie zachęcającym dla dzieci hasłem: Ekologiczne zabawki.

Zapraszamy na warsztaty Ekologiczne zabawki - Czytaj dalej...

Zapraszamy na warsztaty ekologiczne dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna

29 lutego odbędą się już piąte warsztaty ekologiczne dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna organizowane przez Muzeum Miasta Jaworzna w ramach projektu edukacyjnego Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości.

Zapraszamy na warsztaty ekologiczne dla najmłodszych mieszkańców Jaworzna - Czytaj dalej...

Ekologiczne zgadywanki

25 stycznia o godz. 10.00 i 11.00 w Muzeum Miasta Jaworzna odbędą się już czwarte warsztaty w ramach skierowanego do najmłodszych projektu edukacyjnego muzeum Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości. Tym razem przebiegać będą pod hasłem Ekologiczne zagadki i jak nazwa wskazuje, ich motywem przewodnim będą różnego rodzaju zgadywanki, quizy i rebusy tematycznie związane z ekologią.

Ekologiczne zgadywanki - Czytaj dalej...

Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa, czyli IV edycja Krajowego Konkursu Energetycznego

W tym roku już po raz czwarty organizowany jest Krajowy Konkurs Energetyczny, mający na celu rozbudzenie pasji badawczych i poznawczych oraz promowanie wiedzy o energetyce wśród młodzieży, jak również zaktywizowanie ich do działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Autorką i koordynatorką konkursu jest dr Halina Rechul, organizatorem – Muzeum Miasta Jaworzna. Tegoroczna edycja przeprowadzona będzie pod hasłem „Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa” i poświęcona promowaniu koncepcji smart, w szczególności technologii Smart Grid.

Inteligentna energia dla inteligentnego społeczeństwa, czyli IV edycja Krajowego Konkursu Energetycznego - Czytaj dalej...

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza najmłodszych na warsztaty "Ekologiczne bajki"

14. grudnia w Muzeum Miasta Jaworzna odbędą się kolejne warsztaty w ramach skierowanego do najmłodszych projektu edukacyjnego muzeum Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości. Tym razem przebiegać będą pod hasłem Ekologiczne bajki. Warsztaty poświęcone będą odnawialnym źródłom energii, jakimi są słońce i wiatr, oraz odnawialnemu źródłu wiedzy o świecie, jakim są bajki, i przeznaczone będą dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza najmłodszych na warsztaty "Ekologiczne bajki" - Czytaj dalej...

Ekologiczne kolorowanki

16.11.2011 o godzinie 10:00 i 11.15 w Muzeum Miasta Jaworzna odbędzie się drugie spotkanie w ramach skierowanego do dzieci projektu edukacyjnego Jaworzno – ekologiczne miasto przyszłości.

Ekologiczne kolorowanki - Czytaj dalej...

Muzeum Miasta Jaworzna przyjazne dzieciom i środowisku

Dzieciństwo to najlepszy czas nie tylko na beztroską zabawę, ale i na poznawanie świata. Muzeum Miasta Jaworzna postanowiło stworzyć dla najmłodszych mieszkańców miasta przestrzeń, w której możliwe będzie i jedno, i drugie. W tym celu powstał program Muzeum – przestrzeń przyjazna dzieciom, wraz z wchodzącymi weń projektami i spotkaniami, z których pierwsze odbędzie się już 12.10.2011.

Muzeum Miasta Jaworzna przyjazne dzieciom i środowisku - Czytaj dalej...

Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej (EEEF) nowym instrumentem finansowym poświęconym zrównoważonej energii

Rada Ministrów i Parlament Europejski przychyliły się w grudniu 2010 r. do propozycji Komisji Europejskiej, aby przeznaczyć około 146 mln euro z niewykorzystanych funduszy European Energy Plan for Recovery (tj. 3,7% całości środków EEPR) na stworzenie nowego instrumentu finansowego poświęconego zrównoważonej energii. Nowy fundusz został uruchomiony 1 lipca 2011 r.

Europejski Fundusz Efektywności Energetycznej (EEEF) nowym instrumentem finansowym poświęconym zrównoważonej energii - Czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Energetycznego "Odnawialne źródła energii – szansa na stabilizację klimatu i lepsze jutro!"

Tematem III edycji ogólnopolskiego konkursu energetycznego organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie były odnawialne źródła energii, a jej myślą przewodnią – słowa Susan Taylor: Myśli to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami.

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Energetycznego "Odnawialne źródła energii – szansa na stabilizację klimatu i lepsze jutro!" - Czytaj dalej...

Nowy program dotacyjny PolSEFF - dla kogo?

PolSEFF jest Programem Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce, z linią kredytową o wartośći 150 milionów EUR. Oferta programu jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, zainteresowanych inwestycją w nowe technologie obniżające wydatki na energię. Finansowanie można uzyskać w formie kredytu lub leasingu w wysokości do 1 miliona EUR.

Nowy program dotacyjny PolSEFF - dla kogo? - Czytaj dalej...

Dofinansowanie audytów energetycznych i elektroenergetycznych w przedsiębiorstwach

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w trybie konkursowym w ramach programu priorytetowego „Efektywne wykorzystanie energii” Część 1) Dofinansowanie audytów energetycznych i elektroenergetycznych w przedsiębiorstwach.

Dofinansowanie audytów energetycznych i elektroenergetycznych w przedsiębiorstwach - Czytaj dalej...

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego FEWE pt. "Energia do odzyskania"

Film pt. "Energia do odzyskania" adresowany jest do osób dorosłych, młodzieży. Jego głównym przesłaniem jest ukazanie problemu marnowania energii w budynkach (zdjęcia kamerą termowizyjną ukazujące „drogi ucieczki” ciepła z budynku). Ma również za zadanie wykazanie środków zaradczych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego FEWE pt. "Energia do odzyskania" - Czytaj dalej...

Zapraszamy na seminarium Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli zaprasza na seminarium „Źródła finansowania projektów w obszarze energetyki, ochrony środowiska i innowacji w ramach dostępnych programów europejskich – Inteligentna Energia – Europa, Life+, ELENA, 7 Program Ramowy”

Zapraszamy na seminarium Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli - Czytaj dalej...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera termomodernizację

Wystarczy zaledwie 10 % środków własnych by samorządy, szpitale oraz uczelnie mogły przeprowadzić nowoczesną termomodernizację budynków publicznych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera termomodernizację - Czytaj dalej...

Jaworzno złożyło deklarację uczestnictwa w projekcie Dobry Klimat dla Powiatów

Jaworzno złożyło deklarację uczestnictwa w projekcie Dobry Klimat dla Powiatów

Jaworzno złożyło deklarację uczestnictwa w projekcie Dobry Klimat dla Powiatów w perspektywie do 2015 r., realizowany m.in. przez Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Jaworzno złożyło deklarację uczestnictwa w projekcie Dobry Klimat dla Powiatów - Czytaj dalej...

Program ochrony powietrza

Realizując przepisy wynikające z dyrektyw UE i prawa polskiego w kraju corocznie wykonuje się ocenę jakości powietrza. Według ostatnich ocen jakości powietrza za 2009 rok, które wykonywane są przez Inspekcję Ochrony Środowiska przekroczenia wystąpiły w 79 strefach spośród 170 stref wydzielonych na obszarze kraju.

Program ochrony powietrza - Czytaj dalej...

Jaworzno otrzymało wyróżnienie w konkursie ekologicznym "Gmina Przyszłości"

Jury doceniło zgłoszony do konkursu "Projekt ograniczenia niskiej emisji CO2 na terenie gminy Jaworzno". Teraz wyróżniony projekt zostanie szczegółowo opisany w publikacji "Ranking dobrych praktyk", która będzie wydana w połowie listopada 2010 r., a następnie szeroko dystrybuowana wśród mediów i lokalnych samorządów.

Jaworzno otrzymało wyróżnienie w konkursie ekologicznym "Gmina Przyszłości" - Czytaj dalej...

Zapraszamy do głosowania na film koła ekologicznego EKOAKTYWNI

Koło ekologiczne EKOAKTYWNI z Gimnazjum nr 6 w Jaworznie, jako nieliczne zakwalifikowało się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu na Ekofilm (14 filmów z całej Polski).

Zapraszamy do głosowania na film koła ekologicznego EKOAKTYWNI - Czytaj dalej...

Konkursy FEWE z wykorzystaniem platformy e-learningowej

Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) jest organizatorem dwóch konkursów realizowanych w ramach projektu „Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi” (finansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego) oraz projektu „Konkurs ekologiczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej” (współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach).

Konkursy FEWE z wykorzystaniem platformy e-learningowej - Czytaj dalej...